Staniszkis krytykuje PiS: wtedy dosłownie się załamałam

Jadwiga Staniszkis nie wierzy, że Akt prawny zaś Praworządność przejmie samodzielne władanie w Polsce. Jak mówi w rozmowie z tygodnikiem “wSieci”, Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej wygra wybory, pomimo tego nie stworzy rządu. Znana socjolog nie szczędzi też gorzkich słów na myśl polityki PiS. – Podczas gdy czytałam rozmowa z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, słowo w słowo się załamałam – stwierdza Kiedy podkreśla Staniszkis w rozmowie z tygodnikiem, spośród jej perspektywy w polityce nie chodzi o to, aby zdobyć wybory, jednak aby zamykać problemy. Więc sugeruje, iż PiS, spośród pewnymi warunkami, powinno zachęcić zwolnienie progu ostrożnościowego. Rzeczywiście niemniej jednak się nie stało.
Znana socjolog wskazuje też, iż PiS do tej pory nie przedstawiło projektu, “jak pchnąć pewne sprawy do przodu”. – Jak w “Gazecie Wyborczej” czytałam rozmowa z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, dosłownie się załamałam. Nie chodzi ale wręcz o te koszmarne puszczanie oka, iż będzie “IV Port RP” (w domyśle w zastępstwie IV Rzeczypospolitej), atoli o generalne unikanie zupełnie, co mogłoby znajdować się sztandarem jakiejś zmiany – mówi w rozmowie z braćmi Karnowskimi.

Jako najogromniejszy przeszkoda partii Kaczyńskiego, Staniszkis wskazuje “rezygnację ze sztandaru walki z korupcją”, której zakres, zdaniem socjolog, jest “niewyobrażalna”. – W PiS słabnie wewnętrzna determinacja do walki z korupcją. W następstwie tego owo nieco zrzeczenie się, poklask, iż są patologie, spośród którymi nie da się wygrać – mówi.

Staniszkis krytycznie odnosi się oraz do działań Donalda Tuska. Gdy mówi, ów działacz polityczny przenigdy nie proch charyzmy, tudzież jego sukcesy wyborcze uprzedni podyktowane “zmęczeniem partią Kaczyńskiego”. Dodaje podobnie, że politycy PO zdają sobie sprawę, iż szef jest gwoli nich obciążeniem.

Czy wobec tego PiS ma szansę na samodzielną gros? Zdaniem Staniszkis, nie. – Na razie wszystko zmierza do sytuacji, w której Kaczyński wygrywa wybory, jednak nie formuje rządu. W zasadzie, że Tusk zręcznie nadzwyczaj z trudem zaczął najeżdżać PSL, na różnych polach. Celem jest zepchnięcie tego ugrupowania w dole progu wyborczego, ażeby nie mogło wejść w przyszłym Sejmie w koalicję spośród PiS – mówi.

Socjolog, która w przeszłości nie kryła sympatii owo partii Kaczyńskiego, tygodnikowi “wSieci” mówi podobnie, iż poprzedni szef rządu musi “przełamać siebie” a ściągnąć aż do partii ludzi, którzy od czasu niego odeszli. – Dzisiaj to blok zbyt wyjałowiona, brakuje osobowości, młodości tudzież energii – mówi. Jak dodaje, wypada ją odmłodzić oraz zdynamizować.

This entry was posted in Dirty Hippie Radio. Bookmark the permalink.

Comments are closed.

?>

Dirty Hippie Radio, LLC